Bitcoin Fiyatının Düzeleceğine İşaret Eden 3 Madde

2018-04-06 20:02:00

Bitcoin bu seneye kötü başladı ancak karanlık günler geride kalıyor. Birinci çeyrekte düzenleyicilerin baskıları ve reklamcıların ters tavırlarının ortasında piyasa kapitalizasyonunun 119 milyar dolar zarar etmesinin ardından bitcoin fiyatları tekrar yükselişe geçmeye hazır. Bu ikinci çeyrekte gerçekleşecek gibi gözüküyor. CNBC’den Brian Kelly yeni çeyrekte bitcoin fiyatlarının neden artacağına dair sebepleri sıraladı, ve biz de birkaç ekleme yaptık.

  • Amerika’nın Vergi Dönemi Neredeyse Bitti

Gelmek üzere olan 15 nisan, Amerika’da vergi döneminin bitişini gösterir. Aralıkta bitcoinin aşırı yükselişinden faydalanan yatırımcılar şimdi Sam Amca’ya ödeme yapmalılar ve bu da Mart’ta bitcoin fiyatlarındaki satış baskısını açıklıyor. Kelly “vergü yüzünden satışların” bir hafta on gün içerisinde sona ereceğine dikkat çekti. (Ayrıca Kelly, 2 milyar dolarlık Telegram ICO’sunun da yatırımcıları BTC’den uzaklaştırmış olabileceğini ekledi.)

  • Coincheck Anlaşması Yakında

CCN raporuna göre Japonya’nın Coincheck’i yakında gözüküyor. Sadece satış için değil, potansiyel alıcısı, online aracılık şirketi Monex Group sayesinde de gündemde.

BK Capital Management CEO’su Brian Kelly “Bu gerçekten güven arttırıcı: Japonya merkezli bir firma kripto borsası satın alıyor,” dedi ve ekledi.i

Kelly ekledi “büyük, çok büyük fikir değişikliği.”

  • Geçmiş Bitcion’den Yana

Dipten almayı düşünmediğiniz sürece Mart bitcoin yatırımcıları için izlemesi oldukça zor geçti. Her ne kadar bitcoin fiyatları diplerde olsa da bu performans yalnızca tarihin tekerrürden ibaret olduğunu gösteriyor. Mart şimdiye kadar hep önde gelen kripto için kasvetli bir ay olmuştur, Fundstrat verilerine göre geçtiğimiz 7 yıl içinde yalnızca bir defa mart ayında atış gösterdi.

Bu nisan için iyi haber demek çünkü bitcoin fiyatları göz önünde bulundurulduğunda en verimli ay son yedi yıldır nisan oldu.

Bunun dışında da…

Bitcoin’den yana güç sayısı ona karşıt olanlardan daha fazla. En yakın planda bu üç faktör gözükse de başkaları da olabilir. Örneğin, Amerika’dakiler de dahil olmak üzere dünya genelinde başlıca kripto pazarları artık bir şekil verebilmek için düzenleyici sınırlar bekliyorlar. Bu kriptopara pazarındakilerinin başa gelmek için ihtiyaç duydukları katalizör olabilir.

5
0
0
Yorum Yaz