peyzaj denilince..

peyzaj denilince..

2012-02-16 06:49:00
peyzaj denilince.. |  görsel 1

Herkes çekici, yerleşim alanları, genel park ve oyun alanları, üniversite kampüsleri, alışveriş merkezleri, golf sahaları tasarlanmış hoşlanıyor değilmi?

 Peyzaj mimarları, aynı zamanda güzel, bu alanlarda böylece sadece fonksiyonel tasarım ve doğal çevre ile uyumlu alanlar oluşturabiliyor.
Bunlar, binalar, yol tarifi ve yürüyüş ve çiçekler, çalıların düzenlenmesi ve ağaçlar oluyor.
 Aynı zamanda tasarım ve doğal yerler insanlar tarafından sulak alanlar, akarsu koridorları, mayınlı alanları ve ormanlık arazi gibi rahatsız bir restorasyon planı da oluşturuyorlar.


  Örgütlerin birçok türleri için Peyzaj mimarları iş-gayrimenkul geliştirme şirketleri belediyelerin havaalanları ve parklar oluşturmak için yeni projeler başlayan ve sık sık anlayışıyla bir sitenin gelişimi ile ilgili bulunmaktadır.

.Çalışan mimarlar, bilir kişi ve mühendisleri ile peyzaj mimarları yol ve binaların en iyi düzenlenmesi belirlemeye yardımcı olur. Ayrıca çevre bilim adamları ve diğer profesyoneller muhafaza veya doğal kaynakların geri yükleme en iyi yolu bulmak için işbirliği yapın. Bir kez bu kararlar alınır, peyzaj mimarları oluşturmak ve diğer peyzaj bilgileri, çeşmeler ve dekoratif özellikleri gibi planları yeni topografya, bitki örtüsü, yürüme yolları gösteren ayrıntılı görseller incelenir.  Bir site planlarken, peyzaj mimarları ilk holistik proje çalışması yapılabilir.
 Ayrıca projenin amacı ile fon sağlanabilir düşünün. Bunlar iklim, toprak, arazi, drenaj eğimi ve bitki örtüsü gibi sitenin doğal elemanları olur.

analiz önemli bunu unutmayın ..!!
Esmaül Hüsna - 3 (Engin Noyan) tarafından silverquick83

 


Kaynak : cicekbakimi.blogcu.com

 

42
0
0
Yorum Yaz