Peyzaj nedir?

2012-02-16 06:49:00
Peyzaj nedir? |  görsel 1
Manzara: "resim, doğal, iç sahne bir bölümünü temsil olarak çayır, orman, dağ ... doğal sahne göz tarafından tek bir görünümde görülen bir genişlik." Peyzaj mimarisi, çevre meslek ve disiplin, analiz, planlama, tasarım, yönetim kapsar ve idaresi ve dahili ortamlarda geçerlidir.
Proje türleri şunlardır:

konut, park ve rekreasyon, anıtlar, kentsel tasarım; streetscapes ve kamusal alanlarda, ulaşım koridorları ve tesisleri, bahçe ve arboreta; güvenlik tasarımı; misafirperverliği ve tatil köyleri, kurumsal, akademik kampüsleri; tedavi bahçeler, tarihsel korunması; ekolojik tasarım ve restorasyon, ıslah, koruma planlaması; peyzaj sanat ve toprak heykel, iç manzaraları ve daha fazlası.
  Peyzaj mimarisi en tasarım mesleklerinin çeşitlendirilmiş biridir. Aynı zamanda korunması ve doğal çevre yönetimi, ormanları ve nehir ve kıyılarına alanlardan Peyzaj mimarları mahallelerde, kasaba ve şehirlerin yapılı çevre tasarımı gerçekleştirir.Meslek mensupları insanlar ve diğer canlılar için yerlerin en iyi tasarım ile yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla özel bir taahhüdü var.

Parklar, otoyollar, konut gelişmeler, kentsel plazalar, hayvanat bahçeleri ve kampüslerinde bir çekiciliği planlama peyzaj mimarların beceri ve yararlı ve hoş projelerin yapım tasarımı yansıtır.not BAHCELERE RULO CİM DÖŞENİR TEL 05439329302 E POSTA hayatibac@gmail.comEsmaül Hüsna - 3 (Engin Noyan) tarafından silverquick83


 

 

Kaynak : cicekbakimi.blogcu.com

 

738
0
0
Yorum Yaz